Konsultacje psychologiczne
Dla kogo?
Konsultacje psychologiczneSpotkanie z psychologiem, podczas którego dochodzi do wywiadu na temat problemów, kryzysów i trudności, z którymi się zmagacie. Jest to forma rozpoczęcia terapii lub porada dotycząca zdrowia psychicznego. Podczas takiej wizyty, specjalista może wytypować powody złego stanu zdrowia pacjenta.
Kontakt z nami
Spotkanie z psychologiem, podczas którego dochodzi do wywiadu na temat problemów, kryzysów i trudności, z którymi się zmagacie. Jest to forma rozpoczęcia terapii lub porada dotycząca zdrowia psychicznego. Podczas takiej wizyty, specjalista może wytypować powody złego stanu zdrowia pacjenta.
Konsultacje psychologiczne
Kto powinien skorzystać z konsultacji psychologicznej?Osobami, które zdecydowanie powinny skorzystać z konsultacji psychologicznej, są to osoby, które:
Osobami, które zdecydowanie powinny skorzystać z konsultacji psychologicznej, są to osoby, które:
Mierzą się z kryzysami i dylematami życiowymi
Cierpią na rozmaite zaburzenia
Potrzebują omówić temat swoich problemów i trudności, jakie przeżywają
Przeżywają żałobę lub stratę bliskiej osoby
Mają problemy w relacjach
Doznają przemocy psychicznej i fizycznej
Konsultacje psychologiczne
Jakie korzyści płyną z konsultacji psychologicznych?
Ulga
Rozmowa na temat swoich problemów, a także znalezienie ich przyczyny i rozwiązania przy pomocy specjalisty przynosi spokój i ulgę.
Pomoc
Uzyskanie szeroko rozumianej pomocy w zakresie radzenia sobie z problemami oraz kwestiami wynikającymi z zaburzeń oraz chorób.
Asertywność
Dzięki regularnym spotkaniom z psychologiem nauczycie się wyrażać swoją opinię, bronić jej, ale również odmówić w momentach, gdy nie chcecie się na coś zgodzić.
Świadomość
Często zdarza się, że uświadomienie pacjentowi, z jakim problemem się mierzy, daje mu nieocenioną ulgę. Jest to świetny początek leczenia.
Zrozumienie
Ludzie mierzący się z rozmaitymi trudnościami sądzą, że nikt ich nie rozumie. Specjalista ma świadomość, jak działa wasz mózg i wie, co można zrobić, abyście nie czuli się tak źle, jak w tym momencie.
Emocjonalne wyżycie
Możecie wyładować wszelkie kłębiące się w waszym wnętrzu emocje. Macie możliwość krzyczenia, płakania i całkowitego wyrażenia tego, co czujecie bez oceniania.
Konsultacje psychologiczne
FAQ - Najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat konsultacji psychologicznych
Czym różni się terapeuta od psychologa?
Psychoterapeuta ukończył studia wyższe, jak również 4-letnie szkolenie z psychoterapii. Psycholog kliniczny jest osobą, która ma wykształcenie magisterskie w zakresie psychologii, a także czteroletnią specjalizację.
Co robi się na wizycie u psychologa?
Spotkania z psychologiem skupiają się przede wszystkim na rozmowie na temat, problemów, kryzysów i dylematów, z którymi się zmagacie. Specjalista będzie dążył do znalezienia ich przyczyny oraz pomagał wam polepszyć sytuację.
Czym jest gwarancja poufności?
Psychologów obowiązuje zasada zwana gwarancją poufności. Skupia się ona na całkowitym zakazie wspominania na temat osoby pełnoletniej, którą leczy. Nie może udzielić informacji nawet o tym, że jesteście jego pacjentami. Oznacza to, że rozmowa z nim nie wyjdzie poza gabinet.
O co pyta psycholog na pierwszej wizycie?
Pierwsza wizyta u psychologa to wywiad, w trakcie którego specjalista dowiaduje się z jakim problemem, dylematem, czy zaburzeniem do niego przychodzicie. Będzie to domowa mająca na celu poznanie waszej osobowości i charakteru oraz sposobu radzenia sobie z trudnościami.
Ile trwa wizyta u psychologa?
Wizyta u psychologa odbywa się raz w tygodniu. Spotkanie ze specjalistą trwa około 50 minut.